Otsid muutust, kuid ei tea, millest alustada?


Gestalt on võimas praktiline meetod enda ja oma elu mõtestamiseks

See on loomulik, et me tahame ja proovime oma muresid iseseisvalt lahendada. Mõned küsimused lahenevad, kaovad iseenesest või ununevad ajapikku. Kuid mõned kerkivad uuesti ja uuesti esile.

Kui mõni küsimus ei leia lahendust ega lase sul täiel määral elu nautida, siis võiksid mõelda nõustamisele. Nii jõuad sa kiiremini asja tuumani ning teed vajalikke muudatusi.
Mida me nõustamisel teeme?
Üks kohtumine kestab tavaliselt 50-60 minutit. Räägime teemadest, mis on sulle olulised. Nõustaja esitab täpsustavaid küsimusi ning juhib su tähelepanu olulistele detailidele.

Nõustaja ei kritiseeri ega hinda sind ning ei otsusta sinu eest. Nõustaja ülesanne on olla võimalikult aus ja toetav partner sinu arenguteel, et sa teeksid häid ja sulle sobivaid valikuid.
Nõustamisruumis saavad kokku mitte ainult nõustaja ja klient, vaid eelkõige kaks inimest. Igalühel meist on oma lugu, väärtuslik kogemus ja teadmised.

Meil nõustajatena on teadmised ja kogemused selle kohta, kuidas üle saada negatiivsetest emotsioonidest, kuidas mõista ennast ja teisi, kuidas leida elule uus suund.

Jagame hea meelega oma teadmisi ja kogemusi, kui otsustad meile oma loost rääkida.

Kuidas me töötame?
Konfidentsiaalsus
Nõustamine on väga delikaatne protsess, kus usaldus on kriitilise tähtsusega. Nõustamisel jagad sa seda, millest oled valmis rääkima ning võid olla kindel, et see jääb meie vahele.
Professionaalsus
Gestaltteraapia on maailmas tunnustatud psühhoteraapia meetod. Uuringud näitavad, et see on efektiivne ning seda kinnitab ka klientide tagasiside. Meie tööga kaasneb professionaalne juhendamine pikaaegse kogemusega gestaltterapeudi poolt (supervisioon).
Toetume oma kogemustele
Gestaltteraapia õppes läbisime põhjalikku individuaalse teraapia. Me teame, et lahendused ei tule alati kergelt ning omal nahal oleme tundnud, kui oluline on inimlik ja mõistev suhtumine terpeudi poolt.
Tulemus nõuab pingutust
Ükski meetod pole imerohi ja see, kuidas su elu muutub sõltub sinu valikutest.

Oma igapäeva elus saad sa rakendada seda, mida oled nõustajaga läbi arutanud. Võimalik, et saad teadlikuks mõnest käitumise mustrist ning teed otsuse seda muuta. Või õpid mõistma oma tundeid ja käitumist ning proovid tavaolukorda uutmoodi lahendada.

Kõige olulisem töö ongi see, mida sa ise teed. See on pingutus, mis tagab reaalse muutuse ja parema elukvaliteedi.
Vastame sinu küsimustele
Meile küsimused meeldivad ning me vastame neile hea meelega :) Siin on mõned, mida on juba küsitud, koos vastustega.
Milliste küsimustega võib pöörduda?
Võid meie poole pöörduda, kui

- oled rahulolematu oma lähisuhetega - tunned, et suhetes lähedastega puuduvad usaldus, austus ja üksteise mõistmine

- kui tunned, et vajad abi enda arendamisel - positiivse enesehinnangu ülesehistamisel, ärevuse või depressiooniga hakkama saamisel

- oled väsinud enesekriitikast, hirmust läbi kukkuda ning mõtetest, mida teised sinust arvavad

- otsid elule uut suunda - tunned, et oled elust väsinud ning tahaksid leida oma ellu uut hingamist

- oled sattunud keerulisse või raskesse olukorda (nt lein, lahutus, suured elumuutused)

See nimekiri pole lõplik. Kui sul on mõni teine küsimus, siis võta julgelt ühenust ning uuri, kas gestaltteraapia meetod võib sind aidata.
Kas see aitab mind?
Teraapia ja nõustamine toovad üldjuhul häid tulemusi. Meie kliendid ütlevad, et nad jõuavad selgusele, neil on kergem oma elus hakkama saada ning nad leiavad endas jõudu tegutseda.

Igal juhul annab nõustamine sulle uue vaatenurga sinu olukorrale, kuid kuidas su elu muutub, sõltub sinust endast.
Kas see meetod sobib mulle?
Enne grupi algust on tavaliselt planeeritud eelkohtumine. See kestab umbes 30 min ning on sulle tasuta. Selle kohtumise mõte on see, et me saaksime omavahel tuttavaks. Me alustame koostööd vaid siis, kui oleme veendunud, et gestaltteraapia sulle sobib ning sa tunned, et meetod võiks sind aidata.

Need inimesed, kes tunnevad, et vajaksid midagi muud, saavad sellest üldjuhul aru eelvestluse käigus.
Mitu kohtumist on vaja?
Inimesed tulevad meie juurde üldjuhul kahe eesmärgiga. Esimene on see, et nad soovivad mingit keerulist olukorda lahendada - selleks piisab üldjuhul 1-st kuni 10-st kohtumisest.

Teine eesmärk, miks inimesed meie poole pöörduvad on see, et nad tunnevad, et neil on soov ennast arendada. See on põhjalikum töö, ning võib vajada mitut kuud regulaarseid kohtumisi. Ka tõsisemate teemade puhul (nt enesehinnang, depressioon, sõltuvus, ärevus jne) võiks arvestada pikemaajalise tööga.

Kohtumised toimuvad üldjuhul kord nädalas või kord kahe nädala tagant.
Kui palju see maksab?
Ühe nõustamise tunnihind on 70 eurot.
Kursuste ja seminaride hind kujuneb vastavalt sisule ja mahule.
Tahan tulla nõustamisele
Palun jäta oma kontaktandmed. Me võtame sinuga ühendust hiljemalt kahe tööpäeva jooksul ning leiame sobiva aja.
Oodake, mul on veel küsimusi!
Kui sul tekkis küsimusi, siis palun anna meile sellest teada. Me vastame sulle hea meelega, hiljemalt kahe tööpäeva jooksul.
Made on
Tilda