Katrin Ahlberg
Gestaltterapeut ja nõustaja
Tere hea lugeja!

Mina olen Katrin Ahlberg. Olen lõpetanud psühholoogia baasiga personalijuhtimise eriala ning töötanud personali valdkonnas alates 2005 aastast. Üle 10 aasta olen igapäevaselt tegelenud inimeste valiku ja arendamisega. Muuhulgas aitan DISC konsultandina klientidel analüüsida oma käitumist töökohal ning toetan neid muutuste ellu rakendamisel.

Personalitöö kogemus viis mind psühhoteraapiani. Mõistsin, et tõeliste muutuste jaoks on vaja tegeleda inimeste alateadliku käitumise ja tunnetega. Tänaseks olen läbinud suurema osa gestalt psühhoterapeudi väljaõppest Gestalt Institute of Sacandinavia (http://gis-international.dk/). Olen assisteerinud ja läbi viinud mitmeid teraapia gruppe ning töötan psühhoterapeudina supervisiooni all.

Minu huvi psühholoogia vastu sai alguse varajases nooruses. Tahtsin aru saada, miks minu elu on just selline nagu ta on? Miks öeldakse üht ja käitutakse teisiti? Miks inimesed käituvad üksteisega halvasti ja hoolimatult? Küsimusi oli alati rohkem, kui vastuseid.

Vastused iseenda jaoks leidsin terapeudi õppes ja individuaalse teraapia käigus, kus olen sügavuti tegelenud usalduse, lähisuhete, kaassõltuvuse ja ka perevägivalla teemadega. Üks oluline leid oli seotud enesehinnanguga. Õppisin enda kogemusest, ning leidsin kinnitust teooriast, et positiivne enesehinnang on üks eluga rahulolu alustalasid. Pööran oma töös erilist tähelepanu positiivse enesehinnangu kujundamisele.

Kui enesekindlust on võimalik tõsta iseseisvalt, läbi uute teadmiste ja positiivsete kogemuste, siis enesehinnangu jaoks on tarvis head kontakti teise inimesega. Ja just siin on gestalt psühhotreaapia tõhus meetod andmaks kliendile tagasi usk iseenda väärtusesse ning ja võimalus valida just see, mis talle kõige parem.

Usun, et igaüks on väärt häid lähisuhteid ja usku iseenda väärtusesse, just seepärast olen valinud anda oma panus tehes psühhoterapeudi tundlikku ja samas väga inspireerivat tööd.
Minu kontaktid:

tel: 372 5030519
e-mail: katrin.ahlberg@gmail.com
Made on
Tilda